wyszukiwanie zaawansowane
  Strona główna » Pompy ciepła
  Kontakt

  Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

   

  Pompy ciepła

           Obecnie pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Większość produkowanych modeli do wytwarzania energii grzewczej wykorzystuje prąd elektryczny do napędu sprężarki oraz energię odnawialną w postaci: powietrza, wody lub gruntu. Pompy ciepła w połączeniu z energią elektryczną pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej są w stanie zapewnić darmowe ogrzewanie, gorącą wodę użytkową lub zmniejszyć wydatki do takiego stopnia, aby stały się nie odczuwalne w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
  Ze względu na termodynamiczne właściwości czynnika znajdującego się w instalacji pompy ciepła, by wytworzyć 5 kW energii grzewczej wystarczy dostarczyć jedynie 1 kW energii elektrycznej.
  Pozostałe 4 kW to energia cieplna odzyskana z tzw. dolnego źródła.
  Każde urządzenie charakteryzuje się innym współczynnikiem efektywności energetycznej określanym jako SCOP lub COP. Dzięki nim jesteśmy w stanie w prosty sposób określić, które urządzenie jest wydajniejsze a przez to bardziej efektywne i ekonomiczne w eksploatacji.

           W ofercie posiadamy pompy ciepła kilku producentów zarówno urządzenia do nowych jak i modernizowanych budynków:
  1. Japońskiej marki Hitachi
  2. Szwedzkiego producenta Innova.
  3. Niemieckiego producenta Stiebel - Eltron

           W nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie pompa ciepła powietrze-woda jest w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.
  Rozwiązanie grzewcze oparte na pompie ciepła powietrze-woda nie wymaga od inwestora dodatkowych kosztów związanych wykonaniem przyłączy (poza elektrycznym), budową kotłowni wraz z kosztownym systemem kominowym oraz w przypadku pieców stało palnych magazynu opału i popiołu. Skutkuje to wyrównanymi kosztami w przypadku zakupu systemu grzewczego CO oraz CWU, a ostatecznie ze względu na bardzo efektywny sposób ogrzewania sama eksploatacja budynku jest tania, bardzo bezpieczna i przyjazna dla środowiska.


  Dodatkowe opcje przeglądania
  Zakres cen od do
  Producent
  Tylko nowości
  Tylko promocje
  Pompa ciepła Hitachi YUTAKI.jpg

  Pompa ciepła monoblock 7,5kW Hitachi Yutaki M 3HP RASM-3VNE

  20 300,00 zł brutto16 504,07 zł netto
  dodaj do porównania
  dodaj do schowka
  Pompa ciepła Hitachi YUTAKI.jpg

  Pompa ciepła monoblock 11kW Hitachi Yutaki M 4HP RASM-4NE

  25 500,00 zł brutto20 731,71 zł netto
  dodaj do porównania
  dodaj do schowka
  Pompa ciepła Hitachi YUTAKI.jpg

  Pompa ciepła monoblock 14kW Hitachi Yutaki M 5HP RASM-5NE

  26 500,00 zł brutto21 544,72 zł netto
  dodaj do porównania
  dodaj do schowka
  Pompa ciepła Hitachi YUTAKI.jpg

  Pompa ciepła monoblock 16kW Hitachi Yutaki M 6HP RASM-6NE

  26 700,00 zł brutto21 707,32 zł netto
  dodaj do porównania
  dodaj do schowka

  Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
  Nie pokazuj więcej tego komunikatu